Bongy

Dýmka na crack a pervitin

Crack je silná stimulační droga, prakticky kokain upravený tak, aby se dal kouřit. Způsobuje intenzivní euforii a přebytek energie, která nastupuje už po několika vteřinách, vrcholí mezi půl hodinou a hodinou, a během dalších 60 minut úplně mizí. Pak následuje nepříjemný dojezd.

Dýmka na crack Na cracku rychle vzniká silná psychická závislost. Tento článek tedy stejně jako všechny ostatní články na bong.clanweb.eu/ není návodem, ale je napsaný čistě pro zajímavost. Neměli byste to za žádnou cenu zkoušet, zodpovědnost pak nesete jen vy sami.

Crack se dá kouřit z cigaret nebo jointů, a taky vdechovat z pocínované fólie. Obvyklé je také kouření z dýmek na crack (the crack pipe, methpipe), které se pak dají využít i ke kouření jiných věcí (např. metamfetaminu, neboli pervitinu).

Jak můžete vidět na obrázku, jedná se o krátkou (protože kouř rychle ztrácí účinek) skleněnou trubičku zakončenou malou baňkou, do které se dá účinná látka, s dírkou na vrchu. Baňka se zahřeje zapalovačem, kterým se mírně hýbe tam a zpátky, zatímco narkoman z druhé strany pomalu saje (ale nezadržuje kouř dlouho v sobě, jako u marihuany). Pak se nechá droga zchladnout a může se přistoupit k další dávce, např. pro někoho jiného. I tak může někdy horká dýmka popálit ústa.

Obsah při tomto způsobu kouření tedy nehoří, ale postupně se vypařuje - jakoby se šituje.