Bongy

Vodní dýmka

Vodní dýmka jako kouřící médium je sofistikovaný nástroj mnohokrát zvětšující vaše kuřácké možnosti: máte k dispozici ventil na vyfukování, více šlauchů, zdravější vodní filtraci. Spousta lidí se neuvědomuje, že kotel, v tomto případě korunku, nemusí plnit jen tabákem nebo shiazo kamínky bez nikotinu, ale může do něj dát prakticky cokoli. Také váza nemusí být naplněná vodou, ale například mlékem, alkoholem, ledem, kávou, redbulem, kofolou, vodkou, kakaem (vždy doporučuju ředit s vodou) nebo vodou s plátky ovoce. To vše výrazně ovlivní chuť, hustotu a někdy i účinek kouře.

Pokud se například rozhodnete nalít do vázy mléko, kouř by měl být podstatně hustší. Aby ale nevytékalo ven, doporučuje se přidat pár kapek citrónu, ohřát ho na pokojovou teplotu a zředit s vodou (pokud nechcete čekat, až se ohřeje, prostě ho zřeďte teplejší vodou).

Stejně jako šlauchů (hadic), i korunek může být na jedné vodní dýmce několik. Korunka také může být rozdělená na dvě části na rovnoměrné míchání dvou tabáků (případně tabáku a šiazo kamínků), nebo speciálně upravena tak, aby ji bylo možno přebíjet a opakovaně promíchávat bez sundávání uhlíků. Ty se dělí na kvalitní kokosové, obyčejné brikety, často kazící chuť samozápalné, a moderní elektrické uhlíky, zapojené kabelem do zásuvky.

Rozdíl oproti bongu je ten, že vodní dýmka se neodpaluje, ale obsah její korunky se zahřívá za pomocí nažhavených uhlíků, takže vydrží mnohem dýl.

Tráva ve vodní dýmce

Pokud chcete do klasické vodní dýmky přidat marihuanu, stačí ji ve zvoleném poměru (podle toho, jak se chcete zhulit) rovnoměrně nadrobit mezi klasický tabák do vodní dýmky - ne všechen nahoru, protože to by se tráva rychle spálila.

Kvalitnějším způsobem, který vám navíc umožní mít marihuanu v dýmce samotnou, bez tabáku (a zároveň ji dlouze ohřívat uhlíky, místo rychlého vykouření v bongu), je naložit si trávu předem do melasy. To je tekuté sladidlo, do kterého se běžně nakládá tabák za účelem přeměny v tabák do vodní dýmky (dále se ochucuje...).