Bongy

Shot, píšťala a jiné způsoby hulení z jointu

Normálně se joint nebo sklo drží ne jako cigareta mezi ukazováčkem a prostředníčkem, ale mezi palcem a ukazováčkem.

O shot se jedná, když si jeden člověk strčí joint do pusy obráceně, fouká a osoba na druhé straně tahá. Takhle může jediný kuřák s obráceným jointem v puse "poslat shota" i několika lidem v řadě. Začátečníci by měli být opatrní, aby si nespálili jazyk (ten je zatažený, ale ne položený na patro, a joint neleží na něm, ale ve volném prostoru).

Silnější shot vznikne, když ten, který shot posílá, nefouká do marihuanové cigarety vzduch, ale před posíláním si sám potáhne a pak fouká kouř. Aby vzduch/kouř neunikal, dá se navíc rukama vyrobit malý tunel.

Také je možné potáhnout si, a pak předat kouř do úst někomu jinému. Pokud je to kluk s klukem, dá se použít trubička.

Další variantou je takzvaná píšťala: jednu dlaň přeložíte do kříže přes druhou, uvnitř necháte malý prostor, na jednu stranu strčíte joint a z druhé taháte.

Jak hulit

Potáhnete až do plic, kouř v sobě pár vteřin podržíte a vydechnete. Pokud jste začátečníci, je vhodné dát si před dalším šlukem chvíli pauzu, například se napít a nechat si potáhnout ostatní. Existují metody, jak kouř zužitkovat ještě více: držet ho v sobě co nejdýl, tlačit při tom krev do hlavy, dělat dřepy... ale efekt není moc výrazný a jsou to praktiky spíše nebezpečné (v plicích zůstává více zplodin, mozkové buňky odumírají z nedostatku kyslíku a můžete omdlít).